LIS jako Twój Trener (Greven, Niemcy)

Wykonaj skok w kierunku szkoleń lub studiów dualnych.

Przez wiele lat nasz program szkoleniowy rekrutował wykształconych pracowników, którzy dziś przejmują odpowiedzialne stanowiska w naszej firmie. Jeśli jednoznacznie przekonasz nas swoimi osiągnięciami i zaangażowaniem, możemy zaoferować Ci interesujące, zróżnicowane i zorientowane na przyszłość wyzwania.

Jako dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, mamy za zadanie odpowiedzieć na wzrastające wymagania wielu tysięcy użytkowników zachowując profesjonalizm i używając najnowszych technologii. Zawiera to w sobie projekt oraz wdrożenie strategicznych i dostosowywanych do indywidualnego przypadku ulepszeń, kontroli jakości, dokumentacji oraz wdrożenia oprogramowania. Utrzymanie orientacji na klienta oraz rynek gwarantuje nam role wiodącego dostawcy systemów logistycznych obecnie i w przyszłości. Będziemy zachwyceni, jeśli pomożecie nam w osiągnięciu sukcesu dołączając do naszego zespołu.

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.

Video laden

Oferujemy następujące stanowiska szkoleniowe

Co nas wyróżnia jako trenerów?

Wiecie, że produkujemy oprogramowanie spedycyjne i zapewniamy jego efektywne wykorzystanie w firmach. Ale co nas wyróżnia i co powinieneś wiedzieć o naszej firmie i ponad 160 naszych pracownikach? Na przykład: od ponad 40 lat co roku oferujemy 4 młodym ludziom optymalne wejście w świat pracy z naszą szeroką ofertą szkoleń. Nasze centrum komputerowe jest wyposażone w 1,5 TB pamięci RAM, 180 maszyn wirtualnych i wiele ciekawych innowacji. Zawsze mamy dostęp do najnowszego oprogramowania, takiego jak Microsoft Visual Studio lub Team Foundation Server – dzięki naszemu statusowi Microsoft Gold Partner. Z nami możesz odkryć to wszystko i wiele więcej. A jeśli szukasz wspaniałych możliwości kariery w ekscytującym zespole, to trafiłeś na właściwe miejsce.

Poznaj naszych trenerów

Ausbilderin Jessica Manthe

Jessica Manthe

Staż pracy:

Dołączyłam do LIS 1 lipca 2013 roku.

Moje zadania w dziale:

Jako instruktor jestem odpowiedzialna za organizację i koordynację całego szkolenia. Ponadto, jako zespół, wspieramy naszych klientów w Dziale Obsługi Klienta we wszystkich pojawiających się pytaniach dotyczących WinSped®.

Co mi się podoba w LIS:

W LIS zawsze możesz na kogoś liczyć.  To jest aspekt, który naprawdę doceniam. Lubię pracować w zespole i czuję się bardzo komfortowo w tej rodzinnej atmosferze. Ponadto mam tu możliwość dalszego kształcenia i realizacji swoich osobistych celów zawodowych.

Moje hobby czyli to co lubię robić w wolnym czasie:

Jestem pasjonatką gotowania, sport oraz podróże są dla mnie ważnym aspektem.  Także PlayStation pomaga mi oderwać się z codzienności.

Czym jest dla mnie edukacja:

Dla mnie szkolenie oznaczają rozwój osobisty i zawodowy, poprzez zdobywanie i stosowanie wiedzy oraz doświadczenia, które się z nimi wiążą.

Co dobrego mogę przekazać stażystom lub jaką dobrą radę dać im na przyszłość:

Jako pracownik Działu Obsługi Klienta, jestem zawsze do dyspozycji jeśli chodzi o wszelkie pytania czy wątpliwości. Potrafię słuchać i wspólnie staram się znaleźć rozwiązanie. Ważne jest dla mnie, aby towarzyszyć naszym praktykantom na drodze do zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Ausbilder Johannes WillenbergJohannes Willenberg

Staż pracy:

W dniu 01.08.2007 r. rozpocząłem pracę w LIS.

Moje zadania w wydziale:

Oprócz kierowania Działem Technicznym, jestem również odpowiedzialny za szkolenia w tym zakresie. Dodatkowo zarządzam także naszą flotę samochodową.

W LIS po prostu czujesz się dobrze. Nie jesteś tylko kolejnym numerem personalnym, naprawdę doceniam tutaj tą rodzinną atmosferę.

Sport to dla mnie dobra równowaga po dniu pracy. Poza tym często chodzę na koncerty a wieczorami lub w weekend lubię także odpocząć przy dobrej książce.

Uważam, że praktyka jest najlepszym sposobem, aby nauczyć się wszystkiego, co jest ważne do przyszłego wykonywania zawodu, zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Ważne jest dla mnie, aby stażyści mogli później samodzielnie pracować w wyuczonym zawodzie. Jestem dumny z tego, gdy stażysta dobrze zdaje egzaminy, a następnie odnosi sukcesy w życiu zawodowym.

Ausbilder Christopher Essing Christopher Essing

Staż pracy:

Pracę w LIS rozpocząłem jako student dualny 01.08.2012.

Oprócz zarządzania szkoleniami w naszym dziale, pracuję tu jako programista. Od pewnego czasu jestem głównym programistą w dziedzinie systemów geoinformacyjnych i głównie  zajmuję się integracją map, obliczaniem tras czy automatycznym tworzeniem tras w WinSped. Ponadto jestem częścią naszego zespołu DevOps, co daje mi możliwość analizy i optymalizacji naszych wewnętrznych systemów i odpowiednich procesów oraz wprowadzania innowacji.

Oprócz różnorodnych zadań szczególnie podoba mi się atmosfera w pracy i interakcje między współpracownikami. Zawsze wiesz, że możesz polegać na swoich kolegach i że nie jesteś pozostawiony sam sobie nawet w obliczu poważnych wyzwań.

Moje hobby lub co lubię robić w wolnym czasie:

W związku z pracą siedzącą staram się regularnie biegać. Oprócz zwykłych zajęć rekreacyjnych (kino, parki rozrywki, …) cieszę się również relaksującym wieczorem na kanapie.

Kształcenie w sensie szkolenia zawodowego jest dla mnie nauką podstaw, które są istotne dla późniejszego życia zawodowego. Ponieważ w naszej dziedzinie często pojawiają się innowacje, edukacja jest dla mnie raczej długim procesem rozwoju osobistego i zawodowego. Poprzez kształcenie zawodowe lub studia dualne staramy się wprowadzić młodą kadre w ten proces i przygotować ich na przyszłość w jak najlepszy sposób.

Co dobrego mogę przekazać stażystom lub dać im dobrą radę na przyszłość:

Myślę, że dobre wyniki stażystów w ostatnich latach pokazały, że my jako firma oferujemy dobre podstawy do rozwoju zawodowego. Jednak, moim zdaniem, zasadniczym punktem sukcesu (zawodowego) jest również osobista postawa i motywacja, z jaką podchodzimy do wyzwań. Dlatego też mogę powiedzieć przyszłym młodszym pracownikom, że nie powinni mieć wątpliwości z powodu drobnych niepowodzeń. Ważne jest, aby następnym razem uczyć się na błędach i lepiej reagować. Motywacja, ambicja i wytrwałość opłacą się!